Spod Jasnej Góry


Częstochowski blog chrześcijański

Czas pomyśleć o Bogu

Napisany przez Paulina | 11th Oct, 2018

Przez całe nasze życie doczesne bezwzględnie napotkamy na sporo symboli świętych, a także różnych rekwizytów powiązanych z naszą pobożnością. A tak szczerze to dobrze przeanalizować jakże systematycznie chociażby jednostki wierzące zanoszą modły otwarcie, z tą żywą medytacją jak również z drążeniem bożych zagadek? Bezspornie bywa tak chyba incydentalnie. Niemniej jest coś, co może przypomnieć nam o owym, aby choćby na moment unieruchomić się oraz nachylić nad tym co nas porusza, osłania, ale także i miało miejsce od samego początku. Tymże pytaniem jest rzeczywiście życzliwość Stwórcy do człowieka, która jest uwzględniona w niesłychanej wielkości obiektów, konstrukcji, przyzwyczajeń, przeżyć, cudów i innych.

Przypominać o niej mają nam artykuły religijne, a zatem jakiegokolwiek typu, stworzone z głębokim pietyzmem krzyżyki, relikwiarze, modlitewniki, figurki, różańce. Nie zwracajmy jednakże wyłącznie i wyłącznie uwagi na ich estetyczny wygląd, lecz spróbujmy skoncentrować się na czymś pozostałym, czyli na tym, co sprawiło, że obecnie jest tyle takiego pokroju rekwizytów. Przystopujmy na sekundę i zastanówmy się tym, jak znaczący jest plan Stworzyciela wobec nas. Pewnie i nie każdy jest w stanie rozgryzać arkana Bożej miłości, jednakowoż każdy winien spróbować zgłębić z nich najwięcej jak tylko zdoła. Wszelki, chociażby najdrobniejszy koralik różańca ale odmówiony ze szczerą wolą posiada niezwykłą siłę, i to nie wyłącznie wzbudzania niesamowitych wydarzeń tylko przede wszystkim zapełnienia naszej duszy.

Rozsądnie także przeznaczyć niekiedy naszą litanię w intencji naszych krewnych oraz pozostałych ludzi. Sprawi to nie wyłącznie iż poczujemy się lepiej, ale będziemy dokładnie dostrzegali to, jak przyjaźni do świata się stajemy, w jaki sposób się permanentnie kształcimy.

Zobacz także: http://dewocjonalia.byethost10.com/2016/07/20/jak-byc-lepszym-czlowiekiem/


Komentarze