Spod Jasnej Góry


Częstochowski blog chrześcijański

Człowiek „silny duchem”

Napisany przez Paulina | 24th Jun, 2019

By być człowiekiem „silnym duchem” nie trzeba wcale systematycznie się smagać, czy zaczynać drastycznych głodówek, bądź również bywać na mszy kilka razy na dzień. Powinno się przede wszystkim funkcjonować zgodnie z tym, co Bóg nam polecił. Mimo wszystko nie ustawicznie przychodzi nam to bezproblemowo, zwłaszcza iż dokoła oczekuje sporo zachcianek, które wabią nas z właściwej ścieżki. Co więc zrobić, żeby trwać na drodze do Pana Wszechmocnego?

Rozsądnie wyposażyć się w pewnego rodzaju rekwizyt, który będzie nam powtarzał o jego obecności w całym świecie jak również własnym życiu. Takimi właśnie rzeczami są artykuły religijne – wszystkiego gatunku krzyżyki, wisiorki, brewiarze, różańce, lecz również i pozostałe. Nawet subtelny drobiazg, jak medalik na łańcuchu, powieszony na własnej szyi stanowi rewelacyjną rzecz. Będzie nam on nieustanie przypominał o tym, że nasza własna dusza żąda kontaktu ze Stworzycielem, codziennej rozmowy, Jego kurateli.

różaniec

Bez tego nie możemy poczuć się dobrze, – skoro rozumujemy inaczej, to po prostu się oszukujemy. Ludzie z natury są istotami mentalnymi, które potrzebują wnikliwszych wrażeń niźli jedynie nasycenie konieczności fizjologicznych. Zaskakiwać nas winno to, jak wyjątkowe piękno kreują dewocjonalia – za pomocą symboli, albo też przeróżnych osób, również świętych, w dużym zarysie charakteryzują one miłość Najwyższego do człowieka na przełomie wielu lat, stawiając także znaczący akcent na to, że jest ona ponadczasowa i wciąż trwa. Nie da się być dobrym dla ludzi bez dochowywania bożych prawideł, ale nawet jeśli je respektujemy, ale nie postępujemy nic dla siebie – czyli nie zwracamy koncentracji na Pana, to sami absolutnie nie poczujemy uniesienia. W odnalezieniu Stworzyciela mają nam właśnie pomóc artykuły religijne.


Komentarze